Брзи шпагети со пармезан

15-02-2021

Потребни состојки: 400 г шпагети 4 чешниња лук магдонос 2 лажици буковец 6 лажици маслиново масло сол пармезан Начин на …

Вечера од САМО три состојки

11-02-2021

Гладни сте, а не ви се излегува до продавница. Брзинска вечера од само неколку состојки кои сигурно ги имате дома. …

817449-ajsberg-salata-za-zdravo-srce

Ајсберг салата за ЗДРАВО СРЦЕ!

10-12-2020

Ве гази времето и работните обврски не ви дозволуваат да уживате во готвењето онака како што можеби би сакале, но …

816005-kata-bushava

Ката бушава…

05-12-2020

Состојки: 2/3 маргарин, 1 пециви, 1 филџан (250 мл. млеко), 4 јајца, 4 лажици шеќер, 500 гр. брашно, мармалад или …