ПОСНИ суви полнети пиперки

08-12-2021

Домаќинките за време на постот често се во дилема што да подготват за ручек, а притоа да биде вкусен и …

Фетучини со лук и пармезан

01-12-2021

Ви пренесуваме рецепт за кремасти тестенини со лук и пармезан за кој ќе ви бидат потребни само 35 минути и …

Пуслици со фил од калинка

25-11-2021

Пуслиците се едни од омилените божиќни колачи. Оваа неодолива и совршено крцкава закуска е убав десерт, а со оглед на …

Протеинска салата со наут

16-11-2021

Оваа богата протеинска салата со наут, туна и зеленчук има 450 калории и содржи 40 г протеини, 30 г јаглехидрати и …

Мафини со мандарини

15-11-2021

Сочен доручек со мандарини. Состојки: (за 6 мафини) – 1 поголемо јајце – 3 мандарини – 60 гр кафеав шеќер …

Феферона – компир салата

14-11-2021

Феферона – компир салата Не е непознато дека покрај многуте свежи салати, не ретко се приготвува и салата од варени …

ДОМАШНО ФЕРЕРО РОШ!

14-11-2021

Соастојки: 200 гр чоколаден крем 200 гр обланди со лешници 200 гр печени лешници Подготовка: Наполитанките сомелете ги во блендер. …

Италијанско тесто за пица

09-11-2021

Пицата е омилен вкус во кој ужива целото семејство. А уште ако тестото е направено по оригинален, италијански рецепт… тогаш …