Бифтек на таљати со чимичури сос

08-12-2017

Потребни состојки: 700 г говедски одрезок1 лажица маслиново масло½ лажиче солМалку бибер75 мл чимичури сосЗа подготовка на сосот: 120 мл …

Шпагети со пармезан и бибер

08-12-2017

Потребни состојки за 2 порции: – 180 г шпагети– 2 лажици несолен путер– 1 лажица+ ½ лажиче мелен бибер, или …

540481-kolku-e-zdravo-suvoto-ovoshje

Колку е здраво сувото овошје?

06-12-2017

Сувото овошје е богат извор на антиоксиданси, фолни киселини и витамини од групата Б. Истражувањето кое било извршено на 13.000 …