Чоколаден трафел од костен

10-12-2017

СОСТОЈКИ: 100 гр шеќер4 лажици вода100 гр мелени ореви100 гр пире од костени1 кесичка ванилин шеќер2 реда чоколадо за готвење …

Пилешки плескавици со печурки

10-12-2017

Плескавиците можат да се прават од различни видови на месо. Ова е рецептот за новиот деликатес со месо и печурки: …

Салата од маслинки

08-12-2017

Маслинки кои стандардно се сервираат во повеќе зелени салати се редовна пракса. Но салата од маслинки која отстапува од стандардно …

Деликатес салата со печурки и вино!

08-12-2017

Потребни состојки: ½ килограм печурки (вргањ, буковки или шампињони крупно сецкани  )150 грама маргарин или путер (може и зејтин)2 коцки …

Бушава Ката!

08-12-2017

Потребни состојки: 2 јајца2 лажици маст, или маргарин – путер 300 грама шеќер1 пециво1 ваниламармаладБрашно онолку колку што е потребно …

Шпагети со лук!

08-12-2017

Брза подготовка на јадење кое е особено здраво во зима кога организмот е пред налет на настинки. Има и друга …