Посна пита со зелка

15-12-2017

Состојки: 500 грама готови кори, 100 грама вода, 100 грама масло, една кисела зелка средна големина, мелен бибер. 1. Исецкајте …

Топло чоколадо со виски

15-12-2017

Потребни состојки за 2 лица: 2 чаши млеко 2-3 лажици чисто какао или од кесичка за топло чоколадо Кафен шеќер …

Рум коцки со костени

13-12-2017

Потребни состојки: 1 килограм костени 250 грама маргарин 200грама шеќер 50 грама рум 300 грама чоколада за готвење 4 лажици …