Солен рецепт: Цвет од полнети тортиљи

17-11-2017

Потребни состојки: 2 шолји пилешки гради, сварени, ситно исечкани1 кромид, ситно исечкан1 црвена пиперка, исечкана1 зелено чили пиперче (по желба)1 …

Пудинг-бомбици

16-11-2017

Состојки: ½ л млеко 4 лажици шеќер 1 кесе пудинг од ванила 1 лажица екстракт од ванила 3-4 капки екстракт …

Кремаста торта со кикирики

15-11-2017

Потребно е: 300 гр кикирики150 гр чоколадо за готвење100 мл млеко2 лажици шеќер1 лажица маргарин5 јајца8 лажици шеќер500 мл слатка …