Англиски колач

19-11-2017

Англиски колач е најбрзиот колач за подготовка а со самото тоа и можност да биде консумиран за помалку од половина …

Џем од банани и чоколадо

18-11-2017

Потребни состојки: 5 банани 150 гр шеќер 1 лажица сок од лимон 50 мл вода 70 г чоколадо за готвење …