Грчка мусака по оригинален рецепт

12-05-2018

Постојат различни рецепти за мусака, но грчката мусака е карактеристична по вкусиот кремаст горен слој. Направете муската по оригиален рецепт …

Тестенини со брокула и туна

11-05-2018

Тестенини во било која комбинација и време. Секогаш се добар избор на брзо ручече, кога се нема многу време а …

Рецепт за преубава Цезар салата

08-05-2018

Цезар салатата се прави со зелена салата, стек и двопек, а специфичен за цезар салатата е преливот (сосот). Состојки за …

Вкусни лазањи со мелено месо

07-05-2018

Подгответе оригинални италијански лазањи. Добра идеја за ручек, нели? СОСТОЈКИ1 пакетче лазањи500g мелено месо200g рендан кашкавал1 глава кромид1‑2 с.л. масло3 …

Рецепт: Трилече торта

04-05-2018

Трилече тортата е популарен десерт, кој се подготвува со 3 вида на млеко, или млечни производи. Одозгора го преливме со …