Рецепт: “Имам бајалди” !

25-11-2017

Многу рецепти се дел од странски култури кои пак имаат привилегија да бидат подготвени и надвор од земјата која потекнуваат. …

Кремаста торта со кикирики

21-11-2017

Потребно е: 300 гр кикирики150 гр чоколадо за готвење100 мл млеко2 лажици шеќер1 лажица маргарин5 јајца8 лажици шеќер500 мл слатка …

Запечено пилешко со зеленчук

21-11-2017

Потребно е: 600 гр откостени надкопани1 главица кромид1 чешне лук2 црвени пиперки2 зелени пиперки1 тиквичка1 поголем компир1 чаша грашок1 лажица …

Брзи хроно лепчиња со маст

20-11-2017

1. Почнувајќи од брашната, се мешаат сите состојки заедно (освен содата и пецивото) со дрвена лажица или миксер. 2. Добиената …

Англиски колач

19-11-2017

Англиски колач е најбрзиот колач за подготовка а со самото тоа и можност да биде консумиран за помалку од половина …