Крем супа од карфиол

07-12-2017

Време на подготовка: 1 час и 20 минути Потребни состојки за 6 порции: 1 лажица путер1 лажиче маслиново масло1 струк …

540481-kolku-e-zdravo-suvoto-ovoshje

Колку е здраво сувото овошје?

06-12-2017

Сувото овошје е богат извор на антиоксиданси, фолни киселини и витамини од групата Б. Истражувањето кое било извршено на 13.000 …

Сончоглед погача

29-11-2017

Декоративна погача која на прв поглед остава впечаток дека е вон стандарните погачи кои ги имаме видено. Подготовка е едноставна …

Запечено пилешко со зеленчук

29-11-2017

Потребно е: 600 гр откостени надкопани1 главица кромид1 чешне лук2 црвени пиперки2 зелени пиперки1 тиквичка1 поголем компир1 чаша грашок1 лажица …