Пилешко на кинески начин

21-06-2018

Састојки: – 1 тиквичка,– 1 домат,– главица кромид,– 150 г грашок,– 2 моркова,– 3 чешниња лук,– 400 г пилешки гради …

Погачици со чварки

21-06-2018

Со покачиците од чварки , вратете се во време на бабите, мајки… Состојки (за 6 лица) За тесто:– 500 г …

Вкусни канапеи

20-06-2018

Потребни состојки: интегрален тост лебмаргарин300гр пилешки гради300гр чаден кашкавалдоматизелена салатасвежи краставициНачин на подготовка: Прво отстранете ја кората од лепчињата. Две …

594458-zdravi-dodatoci-vo-ishranata

Здрави додатоци во исхраната

11-06-2018

Храната е и отров и лек, а само повременото внесување на некои намирници може значително да го подобри квалитетот на …