792269-egzotika-mokhito-so-borovinki

ЕГЗОТИКА: Мохито со боровинки

19-09-2020

Покрај лубеницата и сладоледот, на високите температури, совршен избор за освежување се и разните коктели. Со многу овошје, малку алкохол …

791587-pchenkarna-proja-ostrog

Пченкарна проја “Острог“

16-09-2020

Состојки: 250 гр. сирење 1 чаша јогурт 2 јајца 3 лажици масло 5 лажици пченкарно брашно 1 рака сецкан спанаќ …

791584-molivi-kiflichi

Моливи кифличи

16-09-2020

Состојки: 1кг. брашно 600 гр. млеко 1.1/2 лажиче сол 150 дл. масло 1 квасец 1 лажица оцет 1.1/2 лажица шеќер …