Кремаста торта со кикирики

15-11-2017

Потребно е: 300 гр кикирики150 гр чоколадо за готвење100 мл млеко2 лажици шеќер1 лажица маргарин5 јајца8 лажици шеќер500 мл слатка …

Сочни чоколадни коцки со кокос

14-11-2017

Потребно е: за бисквитното тесто:6 јајца6 лажици шеќер1 ванилин шеќер5 лажици брашно1 прашок за пециво3 лажици какао во прав3 лажици …