Сте пробале ли Кука Пака?!

29-04-2021

Кука Пака е афрички специјалитет мошне популарен во Кенија, Танзанија и Уганда, а кој го освои целиот свет. Егзотичното име …

Паштета од ореви

29-04-2021

Потребни состојки: 4-5 компира 250 г мелени ореви 1-2 лажици доматно пире 1-2 лажици сенф сок од ½ лимон сол, …

Посни палачинки со ореви

28-04-2021

Потребни состојки: чаша брашно чаша вода ванилин шеќер презла сечкани ореви мед Начин на приготвување: Изматете го брашното, водата и ванилиниот …

Посна торта со пиво

16-04-2021

Потребни состојки: – 1/2 л пиво, – 1/2кг шеќер, – 1/2кг брашно, – лажиче сода бикарбона, – сок од еден …