806683-sutlijash-za-vozrasni

Сутлијаш за ВОЗРАСНИ

05-11-2020

Овој рецепт е само за возрасни бидејќи содржи една тајна состојка – рум. Потребни состојки: 1250 мл млеко 120 г ориз …

805564-recept-kompir-vo-chakshiri

Рецепт: Компир во чакшири

01-11-2020

Едноставен рецепт “компир во чакшири“ кој се подготвува многу лесно и брзо.  Намирници: – два компира за едно лице – …

804137-slavski-kolach

СЛАВСКИ КОЛАЧ

27-10-2020

Потребни состојки: 1 кг брашно, малку крстена вода, малку квасец, сол и шеќер. Начин на приготвување: Во подлабок сад со брашно …

802106-moken-napitok-koj-topi-masti

Моќен напиток кој ТОПИ МАСТИ

21-10-2020

Овој моќен напиток од само три состојки е одличен сојузник во губењето килограми. И не само тоа, го стабилизира и нивото …