Брзи домашни кифлички

23-01-2023

Домашните кифлички – без разлика дали се слатки и полнети со џем или крем или солени и со сирење, ајвар …

Полнети лигњи

19-01-2023

Потребни состојки: – 1 кг лигњи – 1 чаша варен ориз – 2 главици кромид – сечкан магдонос – 1/2 …

Чудо од ролат – Готов е за 30 минути

08-01-2023

Наместо класичната чоко моко торта, направете ја нејзината поедноставна верзија – сладок ролат. Состојки: 5 поголеми јајца 4 лажици масло …