СВЕКРВИНО ОКО – бомбици со вишни

02-10-2021

За само неколку минути, кога ќе ги соедините сите состојки, ќе имате благо кое е вистинско задоволство додека се конзумира …

Пита на лажица

15-09-2021

Подзаборавена пита за која не е потребно месење, едноставно што е потребно за нејзиното оформување е една лажица… Состојки: 300 …

Џем од смокви, домашен

12-09-2021

Време е да ја направиме највкусната зимница и во шпајзот да ги наредиме теглите со домашен џем, слатко, мармалад… Убаво …

Слатки кифлички со фил по желба

03-09-2021

Овие слатки кифлички се полнети со пудинг од ванила, но содржината зависи од вашиот вкус. Буквално може да уотребите крем, …