Телефонот на Боки Тредичи

21-06-2020

Прво збор-два за коронава. Филипче прима плата само за да ни каже колку има нови заболени и умрени, и ништо …

Агим Јонуз слика

Продадени или изнајмени души?!

18-06-2020

Во Македонија се е на продажба. Фигуративно. Зошто? Па, имаме два концентрични круга. Едниот е гладен народ кој вели ‘‘дај …

АБ

Судот на толпата е најлош суд

18-06-2020

Најдобриот Адвокат специјализиран за кривични постапки во САД, неповторливиот професор по право на Универзитетот Харвард, Алан Дершовиц, изминативе 5 години …

Спиеш ли мирно Суперфилипче

14-06-2020

Бујар Османи ни потврди дека ДУИ, а не граѓаните, ја избрале оваа власт во државава. Народот гласаше за Груевски, а …

Ponedelnicki 4

На годишен одмор во Вухан

07-06-2020

И, додека дремете три дена дома во карантин во време на Духовден, како ви се гледа сега Венко Филипче, а? …

И, на крај, ќе ве чипираат

31-05-2020

Не знам што треба да се деси па да разбереме дека имаме поплава, а водата е дојдена до гуша. На …

Ponedelnicki 4

Набутинавле охохо

24-05-2020

Помина денот на Власите, а техничкиот Оливер Спасовски не им го честиташе етничкиот празник како на Ромите, на нивни јазик. …

Ina

Десетте лаги на Заевизмот

19-05-2020

Можеби ќе звучи како клише, но, по вчерашната бесрамна пародија на лидерот на владејачката СДСМ, Зоран Заев, постојано ми одзвонува …

Ponedelnicki 4

Потпиши, и терај магарето

17-05-2020

Време да направиме преглед, биланс на добиено и загубено, и да ставиме точка. Паѓаме, или остануваме на нозе. Искуството не …