Грција поскапа за 20 проценти

19-06-2006

ПН: На Халкидики кафе-фрапе чини четири евра, а порција свинско седум евра. За лежалка на плажа и чадор треба да …

Забрана за работа на Струмица табак

19-06-2006

Државниот земјоделски инспекторат вчера му забрани на тутунскиот комбинат “Струмица табак” да произведува, откупува и продава ферментиран тутун во период …

Сименс и ЕМО заедно ќе инвестираат

16-06-2006

Германскиот концерн Сименс е заинтересиран за вложување во девет проекти во земјава. Компанијата покажува интерес за инвестирање во шест проекти …

МАКЕДОНИЈА НА СИ-ЕН-ЕН

16-06-2006

По речиси два месеци задоцнување, од вчера на Си-Ен-Ен почна емитувањето на два промотивни рекламни спота за нашава земја кои …

Профит од само 137 илјади евра

15-06-2006

Поштенска банка минатата година ја заврши со драстичен пад на профитот во однос на 2004 година. Според официјалните податоци во …

Договорот со ЕВН по изборите

15-06-2006

Австриската компанија ЕВН, која од неодамна е сопственик на ЕСМ -Дистрибуција, ќе биде газда на ТЕЦ Неготино, но купопродажниот договор …