Бензините поевтини за еден денар

15-05-2006

Од ноќеска на полноќ бензините поевтинија за еден денар, а дизелот за 1,5 денар по литар, соопшти Регулаторната комисија за …

Девизите отидоа за увоз на нафта

15-05-2006

Македонија лани во трговската размена со странство остварила дефицит од 1,18 милијарди долари. Во создавањето на дефицитот најголемо влијание имале …

Осум килограми грозје за литар нафта

14-05-2006

Државата нема стратегија за развој на земјоделските култури, кои се пред исчезнување бидејќи земјоделците од година в година се помалку …