Бензините поевтини за еден денар

15-05-2006

Од ноќеска на полноќ бензините поевтинија за еден денар, а дизелот за 1,5 денар по литар, соопшти Регулаторната комисија за …

Девизите отидоа за увоз на нафта

15-05-2006

Македонија лани во трговската размена со странство остварила дефицит од 1,18 милијарди долари. Во создавањето на дефицитот најголемо влијание имале …

Осум килограми грозје за литар нафта

14-05-2006

Државата нема стратегија за развој на земјоделските култури, кои се пред исчезнување бидејќи земјоделците од година в година се помалку …

ОБСЕ бара чаре за локалните радија

12-05-2006

ОБСЕ ќе го советува Советот за радиодифузија како да ги трансформира локалните радија во земјава. Двајца претставници на Мисијата веќе …