Проектот GREGY и неговата стратешка важност претставен на настанот „Енергетска интерконективност Европа-Египет“ во Каиро

10-05-2023

Групацијата Copelouzos беше поканета и учествуваше на настанот „Интерконективност меѓу Европа и Египет“ организиран од Постојаното претставништво на Европската Унија …

Зошто БИТКОИНОТ БЕШЕ БЛОКИРАН?

08-05-2023

Најголемата светска крипто берза Binnens денеска го блокираше повлекувањето на главната криптовалута биткоин поради големиот обем на трансакции. Блокирањето на …