ЕУ ПОСТИГНА ДОГОВОР ЗА ОГРАНИЧУВАЊЕ НА ЦЕНАТА НА РУСКАТА НАФТА: Согласноста на Полска беше клучна, еве колку е подготвен да плати Брисел

02-12-2022

Европската унија постигна договор за ограничување на цената на руската нафта, по договорот на Полска, пренесува РИА Новости. Медиумите јавуваат, …