Дури 139 пратеници биле агенти!

05-09-2007

Специјалната комисија во Бугарија, која води истрага за поранешните соработници на разузнавачката служба на стариот режим, вчера откри дека дури …

Пожари на Крф

04-09-2007

Вчера на островот Крф и во теснецот на Јонско Море избувнаа пожари, соопштија грчките медиуми. Општинската управа на Крф се …

Коштуница, Коштуница…!

04-09-2007

Случајно или не, српската јавност остана изненадена, но и заинтригирана со обелоденувањето на оваа, за нив непозната фотографија, на кој …

Роеви штурци ја нападнаа Бугарија

04-09-2007

По сушата, жештините, пожарите и поплавите, Бугарија ја нападнаа јата од штурци. Изгладнетите инсекти уништуваат се на својот пат, пишува …

Етапа на пресврт?

04-09-2007

Делегациите на Белград и Приштина на состаноците во Виена ја потврдија подготвеноста за почнување директен дијалог во Њујорк, изјави вчера …

Проусташки графити

03-09-2007

По завчерашните натихрватски графити испишани на поштата и киното во Борово, вчераутро во Вуковар осамнаа графити со антисрпска содржина. Според …

Нема повеќе лажење!

03-09-2007

На почетокот од учебната година учениците во основните и средните училишта во Словенија ги дочека непријатно изненадување. Имено, нивните родители …

Касандра под вода

03-09-2007

Завчера, јужниот дел на Касандра, првиот крак на полуостровот Халкидики, го зафати големо невреме проследено со силен дожд и град. …

Сакам пак да се кандидирам!

02-09-2007

“Се радувам на изборите и сакам повторно да се кандидирам за претседател на Србија”, изјави претседателот на Србија Борис Тадиќ …

Монструозно ритуално убиство!

02-09-2007

Даниел Јакупек (27) со прекар Жак, завчера и признал на полицијата, до детали, дека во минатиот понеделник извршил монструозно убиство …

Догорче причина за трагедијата!

02-09-2007

Причина за пожарот на островот Корнати, во кој животот го загубија седум пожарникари, е догорче од цигара, кое го фрлил …