Роеви штурци ја нападнаа Бугарија

04-09-2007

По сушата, жештините, пожарите и поплавите, Бугарија ја нападнаа јата од штурци. Изгладнетите инсекти уништуваат се на својот пат, пишува …

Етапа на пресврт?

04-09-2007

Делегациите на Белград и Приштина на состаноците во Виена ја потврдија подготвеноста за почнување директен дијалог во Њујорк, изјави вчера …

Проусташки графити

03-09-2007

По завчерашните натихрватски графити испишани на поштата и киното во Борово, вчераутро во Вуковар осамнаа графити со антисрпска содржина. Според …

Без пазарење за Косово!

03-09-2007

Распоредувањето на противракетниот штит на САД во Европа и прашањето на Косово се “црвените линии”, кои според Москва не подлежат …

Касандра под вода

03-09-2007

Завчера, јужниот дел на Касандра, првиот крак на полуостровот Халкидики, го зафати големо невреме проследено со силен дожд и град. …

Сакам пак да се кандидирам!

02-09-2007

“Се радувам на изборите и сакам повторно да се кандидирам за претседател на Србија”, изјави претседателот на Србија Борис Тадиќ …

Монструозно ритуално убиство!

02-09-2007

Даниел Јакупек (27) со прекар Жак, завчера и признал на полицијата, до детали, дека во минатиот понеделник извршил монструозно убиство …

Муслиманите ќе јадат халал квалитет!

02-09-2007

Верските поглавари на Исламската заедница во Србија одлучија да почнат со испитување на составот на саламите, колбасите, бурекот со месо …

Пожарите ги испразнија хотелите

02-09-2007

Претставниците на локалните власт од кризните области во Грција алармираат дека пожарите нанесуваат сериозни штети на туризмот во овие области, …

Најдобра туристичка сезона

02-09-2007

Годинешнава туристичка сезона во Црна Гора е најдобрата во последните 20 години, судејќи според физичките и финансиските показатели, оцени црногорското …

Антихрватски графити во Борово

02-09-2007

На зградите на киното и поштата во Борово, вчераутро осамнаа графити со антихрватска содржина, соопшти полицијата. На зградата на поштата …