Рој оси нападнаа белграѓани!

04-10-2007

Завчера попладне во паркот на Политехничката академија во Нов Белград, рој од стотици оси ненадејно ги напдна минувачите, меѓу кои …

Месиќ и Марковиќ планираа државен удар!

04-10-2007

“Актуелниот претседател на Хрватска и поранешен претседател на Претседателството на СФР Југославија, Стипе Месиќ и некогашниот претседател на сојузната влада, …

Секуларизмот не се менува!

04-10-2007

Турските весници посветуваат големо внимание на обраќањето на претседателот Абдула Ѓул во Советот на Европа (ПССЕ), ставајќи акцент врз кардиналната …

Најмногу кавги за шамијата

03-10-2007

Организациите на жените во Турција ја осудија предлог-верзијата на новиот устав на земјата, оценувајќи дека таа претставува враќање назад во …

Харадинај пет дена на слобода!

03-10-2007

Хашкиот затвореник Рамуш Харадинај, од вчера до седми овој месец, привремено е пуштен на слобода поради приватни причини, се вели …

Штрајк во воздухопловството?

02-10-2007

Ако под итно не се најде решение за изедначувањето на материјаниот статус на воени службеници и вработените цивлини лица во …

Портпаролчиња на портпароли!

02-10-2007

Српските министри, не само што се оградија со свита од стотина помошници и државни секретари, туку создадоа и цела гарда …

Експлозии во трговски центар

02-10-2007

Едно лице загина, а десет се ранети во две вчерашни експлозии пред трговски центар во Измир, изјави турскиот министер за …