Пропадна идеја на Големиот брат!

01-10-2006

Помпезно најавуваната фешта на Михаил Горбачов во Примоштен, што изминатиов викенд се случи во хотелот “Зора”, остана само бледа сенка …

Општи избори во БиХ

01-10-2006

Во Босна и Херцеговина вчераутро беа отворени гласачките места за општите избори, на кои над 2,7 милиони граѓани на БиХ …

Во Србија бензините поевтини

29-09-2006

Од денеска на бензинските пумпи во Србија горивото ќе биде поевтино за над четири динари за литар, изјави министерот за …

Постигнат консензус за новиот устав

29-09-2006

Водечките политичките партии во Србија вчера постигнале консензус околу новиот устав на земјата, соопшти министерот за јавна администрација и локална …

Слобо заминал без посмртница

28-09-2006

Државната адвокатура на Србија не може да покрене оставинска расправа за имотот на Слободан Милошевиќ зашто и натаму се трага …

Милион возила во гаража

28-09-2006

Милион автомобили ќе бидат службено избришани во Бугарија од први следниот месец. Тоа се возилата кои фигурираат со стари регистарски …

Мостот отворен, инциденти нема

28-09-2006

Мисијата на Обединетите нации на Косово (УНМИК) вчера изутрина го отвори главниот мост во Косовска Митровица за сите превозни средства …