НОВ ЗЕМЈОТРЕС ВО ПЕТРИЊЕ

24-02-2021

Земјотрес со јачина од 4,3 степени според Рихтеровата скала претпладнево е регистриран во близина на Сисак, Република Хрватска. Земјотресот се …