Цела опозиција против Косово

13-10-2008

Со одлуката за признавањето на Косово, владата во Црна Гора ги сврте против себе сите опозициони партии, не само просрпските, …

Запленети 150 кг марихуана

12-10-2008

Албанската полиција во областа Карабурун, кај пристанишниот град Валона запленила 150 килограми пресирана марихуана, пронајдена во моторен чамец. Според полицијата, …

Протести ширум Црна Гора

12-10-2008

Во Црна Гора и вчера продолжија спонтаните протести против одлуката на владата да го признае Косово, а опозицијата за денеска …

Фатена жена со 10 кг експлозив

12-10-2008

Турската полиција завчера во Истанбул приведе млада жена, со чанта полна со експлозив, за која се сомнева дека е од …

Мило и друштвото на црна листа?!

12-10-2008

Владата на Србија, наводно, подготвила пакет-мерки против владата на Црна Гора, кои претседателот на Србија Борис Тадиќ треба само да …

Во Тирана се кријат 500 криминалци

10-10-2008

Периферијата на Тирана со години претставува засолниште на криминалци по кои трага полицијата. Околу 500 лица, кои полицијата ги бара …

Увиена голема група Курди

10-10-2008

Турската армија соопшти дека нејзини воени авиони и артилериски единици бомбардирале и убиле голема група курдски бунтовници во Северен Ирак. …

Под опсада над 100 училишта

10-10-2008

Над сто училишта во Грција се наоѓаат под опсада на учениците, соопштија грчките медиуми. Под опсада се основни и средни …

Регистрирана партијата на Николиќ

10-10-2008

Со предавањето на 10.054 потписи во Министерството за државна управа и локална самоуправа, вчера во Белград е регистрирана новата српска …

Луксузен живот и зад решетки!

09-10-2008

Еднокреветна соба. Телевизор, весници и книги. Отворена сметка во затворската кантина. Телефонските разговори ги плаќа од сопствената сметка. Сам оди …