Младиќ не е во Ваљево, туку во Кина?

18-11-2008

На шпекилациите каде се крие Ратко Младиќ им нема крај. Најновата, што загаточно ја поставува белградски “Прес”, отиде дури 10.000 …

Запленети 575 килограми хероин

18-11-2008

На граничниот премин Хамзабели-Лесово, крај Едрене, турската полиција заплени рекордни 575 килограми хероин, кои според информација на турската телевизија НТВ, …

Словенец главен мислител на ЕУ

17-11-2008

Словенечкиот министер за развој Жига Турк ќе биде новиот генерален секретар на т.н. “Група за размислување за иднината” на Европската …

Околу 2.000 жртви на семејно насилство!

17-11-2008

Специјални тимови ќе се обидуваат да ги спречуваат убиствата заради заштита на семејната чест во округот Мардин, во југоисточна Турција, …

Кучиња-скитници искасале 16 лица!

17-11-2008

За само две недели во кругот на Заечарската болица, глутници кучиња- скитници, нападнале и искасале дури 16 лица. Сите нападнати …

Атина блокирана од 8.000 полицајци

17-11-2008

Централната зона на Атина вчера беше блокирана од околу 8.000 полицајци и поради одржувањето на традиционалното годишно чествување на студентскиот …

Седуммина повредени во кафуле

16-11-2008

Седум лица се повредени, од кои тројца сериозно, во прексиноќешната престрелка во кафулето “Инкогнито” во сараевската населба Грбавица. Во време …

Приведени стотина имигранти

16-11-2008

Повеќе од сто илегални имиграти се приведени на грчките егејски острови за време на викендов, соопшти грчката крајбрежна стража. Шеесет …

Измислен семеен колеж!

16-11-2008

Жителите на селото Бунушки Чифлук кај Лесковац деновиве беа во вистински шок и траор поради, наводно, ненамерно измислена семејна трагедија. …

За министри и студенти-иста цена!

16-11-2008

Премиерот, министрите, нивните помошници, како и сите вработени во Владата на Србија, ручекот го плаќаат по економска цена, како и …