Ако треба ќе се преговара со децении?

21-08-2007

Главниот творец на руската политика за Косово и претседателот на Комитетот за меѓународни односи во државната Дума, Константин Косачов нагласи …

То, Мики, то!

21-08-2007

Во саботата, контроверзниот Андрија Драшковиќ (43), во кругот на најблиските пријатели на сплавот Амбисс и во кафулето Певацц во Белград …

Нов бран жештини

20-08-2007

Грција повторно ќе биде зафатена со нов бран на високи температури, јави грчката телевизија НЕТ, повикувајќи се на извори во …

Месиќ улови ќеса!

20-08-2007

Претседателот на Хрватска Стипе Месиќ,кој веќе четири години е член на риболовното друштво “Пиц” од Јелса на Хвар,во саботата покрај …

Богољуб Кариќ како Мик Џегер

20-08-2007

Богољуб Кариќ, избеганиот лидер на Движењето Силата на Србија , во моментов летува во Будва, каде со комплетната свита отседнал …

Нов помор на риби

19-08-2007

Во саботата навечер повторно дојде до помор на риби во реката Топлица кај Крушевац, соопштија активистите на Здржението на спортските …

Пицула се венча на брод на Кариби!

19-08-2007

Градоначалникот на Велика Горица и поранешниот министер за надворешни работи на Хрватска, Тонино Пицула, минатата недела на Кариби се венча …

Едни се гасат,други се палат

17-08-2007

Додека грчките пожарникари и доброволци, прексиноќа, успеаја да стават под контрола поголем дел од пожарот во предградијата на Атина, вчера, …