Не го разбирам Западот!

30-08-2007

“Не ги разбирам настојувањата на Западот да ја признае независноста на Косово, бидејќи тогаш го признава и биолошкиот принцип кој …

Јагма по луксузни јахти

30-08-2007

Пред неколку години јахтите на бугарското море беа реткост и обележје на мафиозите кои со нив уживаа и се усидруваа …

Оштетен станот на Вук Драшковиќ

29-08-2007

Станот на лидерот на Српското движење за обнова (СПО) во Будва е оштетен под засега неразјаснети околности. Семејството на овој …

Јанша ми вети независност

29-08-2007

Косовскиот премиер Агим Чеку тврди дека добил гаранции од премиерот на Словенија, Јанез Јанша, дека ќе се обиде да постигне …

За 40 евра – 40 патувања!

29-08-2007

Компанијата “Луфтанза” најави акција “40 дестинации за 40 евра” по повод одбележувањето на 40-годишнината од нејзиниот прв комерцијален лет од …

Комбинаторите во длабока илегала!

29-08-2007

Во длабока илегала странките на владејачката коалиција во Србија преговараат за терминиот и начинот за излегување на претстојните претседателски, локални …

Холандија за поделба на Косово

29-08-2007

Холандската Влада ќе поддржи секое решение, па и поделба на Косово, со кое косовските Албанци и српските претставници ќе се …

Тадиќ и Коштуница копретседатели

28-08-2007

Претседателот и премиерот на Србија Борис Тадиќ и Воислав Коштуница ќе бидат копретседатели на новиот состав на државниот преговарачки тим …

Полицијата бркаше гола Русинка!

28-08-2007

Деновиве кај светилникот Барабаш на малиот остров Прежба, кај Ластово, хрватската полиција имала несекојдневна интервенција. На пријавата од мештаните дека …

Кавга за амбасадори?

28-08-2007

Ниту по стоте дена од формирањето на новата влада ,Србија се уште нема амбасадори во десетина значајни европски држави: Велика …