БиХ се уште неподготвена

16-02-2007

Босна и Херцеговина се уште не е подготвена сама да ја креира својата иднина и затоа се уште е потребно …

Сулејман ја преживеал Сребреница

15-02-2007

Сулејман Таловиќ(18), кој пред неколку дена уби петмина во Салт Лејк Сити, во САД влегол со хрватски пасош.Неговиот роднина Реџо …

Моравме да пукаме!

15-02-2007

“Моравме да пукаме. Не нападнаа со камења и шишиња. Нема што на себе да си префрламе, постапивме по пропис, но …

Уапсени албански наркодилери

15-02-2007

Грчката полиција завчера во близината на Костур уапсила шестмина албански наркодилери кај кои се пронајдени 200 килограми марихуана.Четворица Албанци биле …

Мали шанси за компромис

15-02-2007

Постои исклучително мала веројатност за компромис меѓу Србија и Албанците на Косовоо-изјави вчера Марти Ахтисари за АП , по завчерашното …

Каде Шекс – таму итна помош

14-02-2007

За цело време на неодамнешниот престој на претседателот на Хрватскиот парламент Владимир Шекс на Турција, во колоната возила се наоѓаше …

Жените изневерени

14-02-2007

Најголемиот број партии во новото Српско собрание не го исполнија предизборнто ветување дека во нивните пратенички состави – 30 отсто …