Хрватска е пристрасна

04-03-2007

Европската унија ја критикува Хрватска поради етничка пристрасност и политичко мешање во истрагите и судските процеси за воени злосторства кои …

Караџиќ во Панама?

04-03-2007

Веста дека во Панама е виден еден од најбараните луѓе на светот, поранешниот челник на босанските Срби, Радован Караџиќ, кој …

Принцот Чарлс делеше праз!

02-03-2007

Британскиот престолонаследник принцот Чарлс со сопругата Камила, завчера го посети баталјонот на велшките гардисти во базата на ЕУФОР во Рамиќи …

За малку тепачка поради Месиќ

02-03-2007

Прогласувањето на претседателот на Хрватска Стипе Месиќ за почесен граѓанин на Подгорица за малку ќе се претвореше во тепачка меѓу …

Црна Гора Се продава јахтата на Тито

02-03-2007

Се продава јахтата на Тито Министарството за сообраќај, поморство и телекомуникации на Црна Гора наскоро ќе распише оглас за продажба …

Епидемија на свинска чума

02-03-2007

Во североисточниот дел на Бугарија е регистрирана епидемија на свинска чума, соопшти вчера бугарското Министерството за земјоделство. Лабораториските анализи потврдија …

Масовна тепачка на факултет

01-03-2007

Најмалку четири лица се повредени во тепачка меѓу две групи студенти на Правниот факултет на Атинскиот универзитет, јави грчкиот информативен …

Трамп сака да ја купи Улцињска ривиера

01-03-2007

Познатиот американски милијардер Доналд Трамп сака да го купи црногорското Туристичко-угостителско претпријатие Улцињска ривиера, за што неодамна писмено е известено …

Европа е антимуслиманска

01-03-2007

Антимуслиманската настроеност во Европа ја предизвика одлуката која ја донесе Меѓународниот суд на правдата во Хаг, според која Србија не …