Цеца ќе сведочи за земунците?

12-02-2007

Бранителите на обвинетите припадници на озлогласениот “земунски клан” ќе ја повикаат Светлана Цеца Ражњатовиќ во Специјалниот суд да сведочи за …

Ахтисари ја подели ЕУ

12-02-2007

Марти Ахтисари вчера го презентираше планот за решавањето на идниот статус на Косово пред министрите за надворешни работи на ЕУ. …

Запленети 565 кг хероин

11-02-2007

Турската полиција откри и заплени 565 килограми хероин на граничниот премин “Капикуле” на границата со Бугарија, соопшти турската новинска агенција …

Србите сакаат европска иднина

11-02-2007

Повеќето граѓани на Србија би поддржале предлог за поделба на Косово според кој северниот дел би и припаднал на Србија, …

Косоварите глумат незадоволство?

11-02-2007

Двајца загинаа, а најмалку тројца демонстранти и еден полицаец се повредени во завчерашните судири, кога единиците на полицијата за справување …

Три деца со симптоми

09-02-2007

Турските власти прексиноќа потврдија дека меѓу живината во селото Богазкој, во округот Батман, има птичји грип, како и оти три …

Чувал топ во двор како сувенир!

09-02-2007

Задарската полиција пронајде и конфискува вистински топ во дворот на семејната куќа на Ж. М. (39) од селото Горица кај …

Премиерското место кочи се’!

09-02-2007

Единстевна пречка за формирање на новата српска влада е неможноста на двете челни партии од демократскиот блок – ДС и …

Против одложување на преговорите

08-02-2007

Косовската Влада прексиноќа го отфрли предлогот на Белград за пролонгирање на преговорите за решавање на идниот статус на Косово. Во …

Половина Срби за нови избори!

08-02-2007

Граѓаните на Србија се поделени околу можноста за одржување нови парламентарни избори, покажуваат резултатите од анкетата на агенцијата за испитување …