Загорец уапсен во Австрија

14-03-2007

Хреватското министерство за правосудство веќе подготви барање за израчување на генералот Владимир Загорац, кој завчера беше уапсен во Виена. Поранешниот …

Нема мажење пред 18-тата година

14-03-2007

Романскиот Сенат вчера усвои измени во Законот за семејство, со кои девојките во Романија нема да можат да се мажат …

Трајно решение за Косово

14-03-2007

Неопходно е колку што може побрзо да заврши процесот за утврдување на конечниот статус на Косово и да се најде …

Шешељ има тумор на црниот дроб

13-03-2007

Лидерот на Српската радикална странка Воислав Шешељ боледува од хемангиом на црниот дроб (бенингнен тумор), соопштија лекарите на Трибуналот. Лекарскиот …

Знам се, но не смеам да зборувам!

13-03-2007

Министерот за капитални инвестиции на Србија, Велимир Илиќ, во 2001 година беше еден од главните ловци на српските пари кои …

Статусот ќе се крои на Ист Ривер

12-03-2007

Во текот на неделава Марти Ахтисари ќе го достави конечниот предлог до Светската организација, изјави портпаролот на Канцеларијата на специјалниот …

Ослободени Хрватите и Црногорецот

12-03-2007

Вчераутро во 5,30 часот војската на Нигерија ги ослободи двајцата Хрвати и Црногорецот, кои кон средината на февруари беа киднапираа …

Опра купува куќа во Дубровник

12-03-2007

Светски познатата ТВ водителка Опра Винфри била решена да купа една луксузна куќа во стариот дел на Дуборвник, чија моментална …

Нападната полициска станица

12-03-2007

Десетина млади лица рано изутринава со неколку молотови коктели нападнаа полициска станица во централниот атински кварт Зографу, јавија грчките медиуми. …