Снег во Грција

14-12-2007

Снег врне на планините во Грција, додека во останатиот дел паѓа дожд, вклучувајќи ги и северните предградија на Атина. Синоптичарите …

Изборна бура во Парламентот

13-12-2007

Завчерашната одлука на претседателот на српскиот Парламент, Оливер Дулиќ, да ги распише претседатателски избори за 20 јануари 2008 година, вчера …

Сите Грци во штрајк

13-12-2007

“Во штрајкот и протестите пред Парламентот во центарот на Атина учествуваа сите Грци”, изјави претседателот на Генералната конфедерација на работници …

Пуповац – потпретседател на Влада?

13-12-2007

Лидерот на српската партија во Хрватска СДСС, Милорад Пуповац, наводно, навестил дека во идната влада неговата партија нема да прифати …

Пожарот, мафијашка порака!

13-12-2007

Пожарот што во вторникот вечерата избувна во хотелот “Путник” во Нови Сад, при што загинаа три лица, според првичните сознанија …

Мафиози купуваат политичари

13-12-2007

Мафијашите во Бугарија ги “купуваат” политичарите, судиите и функционерите за да ги легализираат своите бизниси и да ја прошират контролата …

Откриени гробови на стотина владици

12-12-2007

Најмалку 100 гробови на верски великодостојници се откриени во албанскиот град Корча при ископување на земјиште за изградба на спорска …

Тројца загинати во пожар

12-12-2007

Тројца луѓе загинаа, а осуммина се повредени во пожарот што прексиноќа избувна во хотелот “Путник” во строгиот центар на Нови …

Медведев купил половина Херцег Нови!

12-12-2007

Руската фирма “Еуроленд” во сопственост на семејството на кандидатот за претседател на Русија, Дмитриј Медведев, купи две исклучително атрактивни локации …

Отворена врата за шамијата

11-12-2007

Турскиот претседател Абдула Ѓул за претседател на Вишиот совет за образование назначил професорот Јусуф Зија Јозџан, личност која е отворен …