Министри учат јазици со хипноза

29-12-2006

Министрите од Владата на словенечкиот премиер Јанез Јанша учат странски јазици или си ги усовршуваат своите познавања преку специјалната и …

Продадени 53 “поршеа”

29-12-2006

Скапите автомобили од познатата светска марка “порше”,чиј најевтин модел чини околу 100.000 евра , минатата година и оваа, беа многу …

Шекс преживеа срцев удар

28-12-2006

Претседателот на хрватскиот Парламент Владимир Шекс, прексиноќа беше хоспитализиран во Клиничкиот центар Ребро во Загреб, откако доживеа лесен срцев удар. …

Не се повлекле, се оддалечиле!

28-12-2006

Министерството за одбрана на Австрија и германскиот сектор на КФОР вчера ги демантираа наводите за повлекување на своите војници од …

Во Нова година без Влада!

28-12-2006

За неупатените чудно, но за добрите познавачи на приликите во Босна, очекувано. Во новата година БиХ ќе влезе без нова …

Во Атина брдо смет од 155 метри!

28-12-2006

Сметот сериозно им се заканува на многу реони од Грција, во која се регистрирани 1.009 депонии што не ги исполнуваат …

Затаиле данок над 200 милиони евра

27-12-2006

Даночните обврзници во Србија во 2006 година затаиле повеќе од 16 милијарди динари (околу 204 милиони евра), соопшти генералниот инспектор …

КФОР ненадејно се повлече

27-12-2006

Силите на КФОР завчера ненадејно ја напуштиле својата база во Ораховац. “Таквата одлука на КФОР е неразбирлива”, изјави за медиумот …

Прекин на штрајковите или избори!

27-12-2006

Свесни дека во моментов нивната партија има убедливо најголем рејтинг, двајца високи функционери на грчката владејачка партија Нова демократија предлагаат …

“Змај” продаден за милион евра

26-12-2006

Агенцијата за приватизација на Србија за еден милион евра продаде 98,64 отсто од капиталот на фабриката за производство на земјоделски …