Мајка му на Караманлис доби мозочен удар!

06-10-2009

Мајката на грчкиот премиер во заминување Костас Караманлис претрпела мозочен удар, откако нејзиниот син беше убедливо поразен на неделните парламентарни …

Запленет шверцуван накит

05-10-2009

Бугарски цариници на граничниот пункт во Мало Трново заплениле златен накит во вредност над 100.000 лева (50.000 евра). Накитот (2,6 …

Пица од половина километар

05-10-2009

Романија влезе во Книгата на Гинисовите рекорди со најдолгата редица од пици во светот, која имаше должина од 496,97 метри …

Штрајкуваат 80.000 вработени

05-10-2009

Романија вчера се соочи со еден од најолемите штрајкови во својата понова историја. Над 800.000 вработени во образованието, здравството, јавната …

ЕУ не е способна – САД ја презема БиХ!

05-10-2009

Европските официјални лица не се способни да донесат напредок со стотиците милиони вложени евра, националистичките тензии во БиХ се силни …

Бомба врз РТВ Пинк

04-10-2009

На главниот влез на радио-телевизија Пинк, прексиноќа, 15 минути после полноќ, е фрлена експлозивна направа при што никој не е …

Г7: Економијата е се уште кревка

04-10-2009

Глобалната економија се опоравува, но се уште е кревка и официјалните претставници мора да внимаваат пакетите на стимулативни мерки да …

Прва џамија по 1991 година

04-10-2009

Хрватскиот претседател Стипе Месиќ присуствуваше саботата на поставувањето на темелите на првата џамија во Хрватска, откако земјата прогласи независност од …

Затруени над 100 ученици

02-10-2009

Над 100 албански ученици од Косово Поле,со симпоми на труење, завчера побараа медицинска помош во болницата во Приштина, јавија приштинските …

Србите најсиромашни во Хаг!

02-10-2009

Познатиот српски адвокат Тома Фила за состојбата со српските затвореници во Шевенинген и односите со другите притворениците, рече:“Неслогата не се …