Нема реактивирање на Козлодуј!

31-01-2007

Еврокомесарот за енергетика Андрис Пиебалгс ја исклучи можноста за повторно активирање на двата затворени реактори на Козлодуј и истакна дека …

Прекин на дипломатските односи

31-01-2007

Коалицијата на Коштуница и Илиќ вчера му ја предаде на српскиот претседател Борис Тадиќ платформата во која се предлага заострување …

Рачан има тумор

31-01-2007

Претседателот на СДП, Ивица Рачан, вчера изјави дека му е дијагностициран атипичен тумор во десното рамо, поради што привремено се …

Во бегство 55 грчки калуѓерки!

31-01-2007

Педесет и пет калуѓерки побегнале од грчкиот манастир “Свети Кирикос и Јулитис” во близина на градот Сер и се кријат …

Висеше над амбис од 800 метри!

31-01-2007

“Само Господ не спаси”, со олеснување рече еден од патниците кој успеа меѓу првите да излезе од автобусот, кој висеше …

Младиќ не е услов за преговори

30-01-2007

Европската унија нема да бара израчување на Ратко Младиќ како услов за продолжување на преговорите со Србија за заклучување на …

Блокада на Дубровник

30-01-2007

Стотина туристички автобуси вчера час и половина кружеа низ дубровничките улици во знак на протест против одлуката на градот за …

Или премиер или нови избори!

30-01-2007

Во српските политички кругови се подецидно се тврди дека актуелниот премиер Восилав Коштуница нема да се откаже од барањето да …

Банско ги запре жичарниците

30-01-2007

Ветерот со силина на ураган во Бугарија остави без електрична енергија 52 села во околината на Шумен, Русе, Белене и …

Радикалите бараат оставка од Тадиќ!

29-01-2007

Претставниците на Српската радикална странка ,вчера на состанокот со претседателот Борис Тадиќ,одбија да се изјаснат за името на својот кандидат …

Само Хрватска – не ЕУ!

29-01-2007

Над десетина хрватски партии се обединија во првата антиевропска политичка организација која симболично се нарече – “Само Хрватска”. Тоа е …