Титовите авиони во отпад

28-09-2006

Меѓу трите авиони од типот “Боинг 727” кои “Авиогенекс” пред два дена и ги продаде на компанијата “Пенатан авиејшен” се …

За Краишник 27 години затвор

27-09-2006

Хашкиот суд вчера го осуди поранешниот претседател на Собранието на Република Српска, Момчило Краишник, на 27 години затвор поради неговата …

Санадер под истрага

27-09-2006

Дилемата, дали премиерот Санадер со сопругата летово патувал во Верона, службено или приватно, се уште ја бранува хрватската јавност, па …

Тепачка на мостот на Ибар

26-09-2006

Главниот мост на реката Ибар во Косовска Митровица повторно е затворен, по завчерашниот инцидент кога дошло до физичка пресметка меѓу …

Сателит ќе ги лови рибокрадците

26-09-2006

Бугарската влада ќе инвестира 600 илјади лева буџетски средства за набавување на современ сателитски систем за контрола на рибарските бродови, …

Погребници како мршојадци!

25-09-2006

Секој ден, од седум часот наутро до три попладне, најмалку десетина приватни погребници стојат пред мртовечницата на Клиничкиот центар на …

Продолжува штрајкот на учителите

25-09-2006

Синдикатите на наставниците во Грција одлучија да ги продолжат протестите за уште една недела, по минатонеделниот штрајк на учителите во …

За РС 100 милиони евра од Србија

25-09-2006

Премиерот на Република Српска Милорад Додик најави дека по потпишувањето на Спогодбата за специјални и паралелни врски со Србија, РС …

Ќе има големо пазарење!

25-09-2006

Специјалниот пратеник за статусот на Косово, Мати Ахтисари, “веќе во ноември ќе понуди предлог за давање условна независност” на покраината, …