Во Србија бензините поевтини

29-09-2006

Од денеска на бензинските пумпи во Србија горивото ќе биде поевтино за над четири динари за литар, изјави министерот за …

Постигнат консензус за новиот устав

29-09-2006

Водечките политичките партии во Србија вчера постигнале консензус околу новиот устав на земјата, соопшти министерот за јавна администрација и локална …

Слобо заминал без посмртница

28-09-2006

Државната адвокатура на Србија не може да покрене оставинска расправа за имотот на Слободан Милошевиќ зашто и натаму се трага …

Милион возила во гаража

28-09-2006

Милион автомобили ќе бидат службено избришани во Бугарија од први следниот месец. Тоа се возилата кои фигурираат со стари регистарски …

Мостот отворен, инциденти нема

28-09-2006

Мисијата на Обединетите нации на Косово (УНМИК) вчера изутрина го отвори главниот мост во Косовска Митровица за сите превозни средства …

Титовите авиони во отпад

28-09-2006

Меѓу трите авиони од типот “Боинг 727” кои “Авиогенекс” пред два дена и ги продаде на компанијата “Пенатан авиејшен” се …

За Краишник 27 години затвор

27-09-2006

Хашкиот суд вчера го осуди поранешниот претседател на Собранието на Република Српска, Момчило Краишник, на 27 години затвор поради неговата …

Санадер под истрага

27-09-2006

Дилемата, дали премиерот Санадер со сопругата летово патувал во Верона, службено или приватно, се уште ја бранува хрватската јавност, па …

Лажна експлозија во ХРТ

27-09-2006

Хрватската радио и телевизија вчераутро околу 9,30 часот доби анонимен телефонски повик дека во зградата е поставена експлозивна направа. Веднаш …