Сплит Брод со 3.000 труисти

29-10-2006

Брод со 3.000 труисти Во сплитското пристаниште вчера вплови досега најголем брод-хотел со пет ѕвездички во кој се одмораат и …

За момче се степале 23 девојки!

27-10-2006

Софиската полиција била на големи маки откако морала да раздвои 23 девојки кои се степале меѓу себе заради момче, пренесува …

На друм со ум!

27-10-2006

Аналитичарите сметаат дека успехот на референдумот ќе зависи од тоа дали националното чувство на српските граѓанин ќе ја надвладее нивната …

Семејство отруено во хотел!

27-10-2006

Грчката полиција соопшти дека завчера во соба на хотелот “Луис Керкира Бич” на островот Крф се пронајдени две мртви деца …

Узото е само грчко!

26-10-2006

Узото е исклучиво грчки производ, соопшти денеска грчкото Минситерство за земјоделство по завршените преговори со Европската унија.– Неколку алкохолни пијалаци …

Цените скокаат два месеци порано

26-10-2006

Пилешкото месо, маслото, лебот и брашното поскапеа речиси за еден лев по килограм, два месеца пред официјалниот влез на Бугарија …

Експлозијата терористички акт !?

25-10-2006

Поранешен инспектор во безбедносните служби тврди дека неодамнешната експлозија во воениот магацин во Параќин е терористички актСтанува збор за саботажа …

Нападнат академикот Брковиќ

25-10-2006

Непознати вооружени лица прексиноќа во Подгорица извршиле напад врз писателот и претседател на Црногорската академија на науките и уметностите, Јеврем …

Транзитни центри за кинеска стока

25-10-2006

Кинезите сакаат грчките пристаништа во Пиреја и Солун да бидат транзитен центар за кинеска стока кон западните пазари, објави грчкиот …