Грците ги мразат САД

16-11-2006

: Мнозинството Грци (87 отсто) имаат негативно мислење за САД, се наведува во податоците од социолошка анализа по добиени резултати …

Оставка на Драган Чавиќ

16-11-2006

По лошите изборни резултати на октомвриските избори, претседателот на Српската демократска странка на Република Српска, Драган Чавиќ мораше да поднесе …

Ружица Ѓинѓиќ прва на листата

15-11-2006

Сопругата на Зоран Ѓинѓиќ, Ружица е прва на изборната листа на Демократската партија за претстојните парламентарни избори во Србија закажани …

Големо загадување во Панчево

15-11-2006

Во Панчево прексиноќа пред полноќ се огласија сирените за хемиска опасност, поради аерозагеденост и зголемување на нивото на бензен и …

Кој има зимница, ќе преживее!

15-11-2006

“Размислете што е најпотребно да преживеете во кризна ситуација, кога никој не ќе може да ви помогне. Зимницата на вашите …

Шешељ не ќе може ниту да оди!

14-11-2006

Лидерот на српските радикали Воислав Шешељ, кој од петокот штрајкува со глад, веќе ги чувствува првите знаци на премаленост.“Побавно зборува …

Бомба во спална соба

14-11-2006

Вчераутро, повредена е брачна двојка во Нови Пазар кога непознато лице фрлило бомба во нивната спална соба. Повредените, Махмуд и …

Страв од немири во Косово

14-11-2006

Министрите за одбрана на ЕУ ја разгледаа можноста за намалување на бројот на нивните војници во БиХ од 6.500 на …

Се крадело и од Македонија!

14-11-2006

Околу 500 Хрвати, кои во последниве две недели подигнувале пари од два банкомати на “Јадранска банка” во центарот на Шибеник, …

Хрватска купува половни фантоми?

13-11-2006

Хрватските медиуми шпекулираат дека одлуката за набавка на нов борбен авион за ХВВ е веќе донесена и дека сегашните стари …