Тадиќ опериран

21-11-2006

На српскиот претседател Борис Тадиќ завчера, во согласност со препораките на лекарите, му е оперирана жолчката на Воено медицнската акдемија …

Шумахер купи плац во Бока?

20-11-2006

И покрај тоа што никој се уште точно не го знае идентитетот на купувачот на огромниот плац кај Луштица во …

Низ црвено за 20.000 евра!

20-11-2006

Најновата “игра” на младите, разулавени, возачи во главниот град на БиХ се вика “сараевски рулет”. Желбата за повеќе адреналин, тие …

Над 9.000 барња за српско државјанство

20-11-2006

Над 9.000 црногорски државјани, кои престојуваат во Србија, годинава поднеле барање за добивање српско државјанство, што е четири пати повеќе …

Рози за загинатите

19-11-2006

Околу 25 илјади Хрвати завчера се собраа во Вуковар за да ја одбележат 15-годишнината од падот на градот под српските …

Санадер мајстор за манипулација

19-11-2006

Најугледниот американски деловен весник “Вол Стрит Џорнал” на хрватскиот премиер му удри жестока шлаканица. Весникот, во уводникот под наслов: “Хрватски …

Србија нема да почне војна

19-11-2006

Србија нема да почне војна ако Косово добие независност, изјави вчера српскиот претседател Борис Тадиќ. – Србија ќе се бори …

Верижен судир на 100 возила

17-11-2006

Најмалку 33 лица се повредени вчера во верижен судар на сто автомобили во Турција, пренесува МИА. Двајца од повредените се …

Еколошко востание на Панчево!

17-11-2006

“Белграѓани, ракот ви чука на врата” беше една од највпечатливите пароли, што вчера на протестот во Белград ги носеа над …

Уапсени 79 имигранти

17-11-2006

Турската полиција во околината на Истанбул уапси 79 илегални имигранти, кои преку Турција сакале да заминат во западноевропските земји, јави …

Пет години затвор за Човиќ

17-11-2006

Судот во Сараево вчера го осуди поранешниот член на Претседателството на БиХ, Драган Човиќ на пет години затвор поради злоупотреба …