Д.Митрески

Титулата останува во Аеродром, МЗТ Скопје по шестти пат шампион!!!

Кошаркарите на МЗТ Скопје ја освоија и шестата титула во низа во Суперлигата, откако во „мајсторката" што се одигра во СЦ „Јане Сандански" беа подобри од Карпош соколи со 86:82

24 мај 2017 - 21:53