Нов датум

ММФ го одложи разгледување на антикризната програмата за Украина

Советот на директори на Меѓународниот монетарен фонд одложил разгледување антикризна програма на Украина, планирано за идниот понедленик, јави Тасс повикувајќи се на извор од Фондот.

Според него, засега не е одреден нов датум за седница за тоа прашање.

Во крајот на разгледувањето се очекуваше да заврпши третата анализа на програмата и Киев да добие нова транша од кредитот од една милијарда долари.

Поврзани

Најнови вести

Коментари