Горивата со нова цена од денеска. Се очекува Регулаторната комисија за енергетика во текот на денот да ги соопшти новите цени на нафтените деривати кои ќе важат од полноќ.

Минатата недела цените на бензините останаа исти.

За половина денар се зголемија цените на дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1).