Од ноќеска на полноќ ќе поскапат бензините и дизелот, соопшти Регулаторната комисија за енергетика.

Бензините ќе поскапат за 1, а дизелот за 0,50 денари.

Новите цени од ноќеска се за еуросупер БС 95 – 64,5 денари за литар, за еуросупер БС 98 – 66 денари, а новата цена на дизелот е 55 денари за литар

Новата цена на екстра лесното масло (ЕЛ-1) е 44 денари за литар, а на мазутот 34,759 денари за килограм.

makfax.com.mk