Во знак на 11 години од независност на Косово осамнал плакат наменет за оваа манифестација.

Албанските медиуми објавиле лого за 11…

Во саботата попладне се случила семејна трагедија во еден стан во 23. виенски округ Лизиг.

По жестока кавга сопругата (38) со кујнски нож…

Во Црна Гора од почетокот на епидемијата на грип починаа шест лица, додека вкупниот број на лабораториски потврдени случаи на грип изнесува 237 и…

Српската водителка Деа Ѓурѓевиќ на која автобус во четвртокот и ја откина раката, сега се чувствува подобро и се огласи од болницата каде лекарите…

Заменик-министерот за одбрана на Косово, Бурим Рамадани изрази уверување дека неговата земја ќе стане членка на НАТО, пишува приптинскиот весник „…

Ѕидовите на основно училиште во Сплит утрово биле испишани со навредливи и фашистички натписи. „Ја мразам Србија“ и „За дом“ се само дел од нив,…

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај ѝ честита на пејачката по потекло од Косово, Дуа Липа за освоените две признанија на синоќешното доделување на…

Македонија да се воздржи од шпекулации и да ги признае за Бугари практично сите личности од своето минато. Лидерот на бугарската партија Атака…

Крадци кои оперирале на грчкиот полуостров Халкидики, украле бронзено ѕвоно, тешко 150 килограми од камбаната на црквата Стети Рафаел во Касандра…

Во местото Ушивак кај Хаџиќ, во Босна и Херцеговина, владее страв кај населението поради бегство на сериски убиец, кој наводно синоќа убил…

Претседателите на Сојузот на независни социјалдемократи (СНСД) и Хрватската демократска заедница (ХДЗ) на Босна и Херцеговина, Милорад Додик и…

Српското МНР ѝ врачи протестна нота на хравстката амбасада во Белград, поради нападот на ватерполистите на Црвена ѕвезда во Сплит.

„…

Се надевам дека ние и Хрватите ќе бидеме доволно паметни за да сфатиме дека само заедно можеме да опстанеме, изјавил претседателот на Србија,…

Пратеникот во косовското собрание Миљаим Зека, говорејќи за таксите од 100 отсто на српските производи и притисокот од Америка до властите во…

Граѓаните на Србија ќе ги исплаќаат долговите на Јосип Броз Тито уште 22 години. Последните кредити од 70-ите и 80-ите години на минатиот век…

Граѓаните на Косово во петокот протестираа и бараа правда за девојка која тврди дека прво била силувана од еден наставник, а две години подоцна,…