Лажна дојава за бомба во судовите во Сараево ја вознемири босанската полиција. По завршените проверки во зградите на Општинскиот, кантонски суд во…

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска изјави дека Србија има свое место во Европа, но го повтори ставот дека Европската Унија треба да се…

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави дека не е сонувач ниту фантазер за да мисли дека францускиот претседател Емануел Макрон ќе го промени…

Францускиот претседател Емануел Макрон пристигна во дводневна посета на Белград. Него го пречека српскиот претседател Александар Вучиќ.

Непосредно пред доаѓањето на францускиот претседател Емануел Макрон во Белград, поточно во Палата Србија, каде ќе бидат одржани клучните состаноци…

Додека Новак Ѓоковиќ се бореше на Вимблдон, во селото Дражевци крај Ниш се служеа плескавциа во облик на тениски рекет и топче од сирење, кајмак и…

Српскиот министер за надворшени работи, Ивица Дачиќ изјави дека за време на денешната посета на францускиот претседател Емануел Макрон на Србија,…

Разговорите на Заев со комичарите покажуваат дека тој ништо не знае и нема разговарано со некој кој знае нешто за преговорите помеѓу Србија и…

Жена од Лесковац на југот од Србија починала викендов во нејзината куќа откако била касната од стршен.

Србинката на возраст од 36 години…

Дирекцијата на хрватската полиција денеска објави дека е отворена посебна телефонска линија за кинеските туристи.

Имено, станува збор за…

Во грчкиот регион Теспротија, полицијата заплени повеќе од 100 килограми канабис и уапси две лица, еден Грк и еден Албанец.

Теспротија е…

Францускиот претседател Емануел Макрон од денеска е во дводневна посета на Србија. Српскиот министер за надворешни…

Поради поплави повеќе од десетина луѓе се евакуирани во западна Грција. Поплавите ги оштетиле патиштата недалеку од…

Српскиот претседател, Александар Вучиќ, вели дека се надева оти властите во Приштина нема да го искористат присуството на францускиот претседател…

Францускиот претседател, Емануел Mакрон, денеска ќе пристигне во дводневна посета на Србија со намера да покаже дека Париз сè уште е значаен играч…

Руските комичари Вован (Владимир Кузнецов) и Лексус (Алексеј Стољаров) во пресрет на претседателските избори во Украина три пати разговарале со…