21 Jan 2021

Грчкиот премиер преку ноќ стана сензација на социјалните мрежи, и тоа откако се појавија негови фотографии на кои со…

21 Jan 2021

Земјотрес со јачина од 5,3 степени според Рихтеровата скала го погоди денеска Кипар, а засега нема извештаи за штети.

Потресот се случил во…

21 Jan 2021

Триесет примероци на вирусот Ковид-19 од Косово пристигнаа денес во Берлин, а резултатите од лабораторискиот тест се очекуваат за две недели.…

21 Jan 2021

Во последните 24 часа во Србија биле тестирани 10.240 лица за коронавирусот, од кои 1.648 биле позитивни, додека починале 20 лица.

Според…

21 Jan 2021

Земјотрес со јачина од 4,4 степени според Рихтеровата скала го погоди Самос, грчки остров во Егејско Море.

Епицентарот на земјотресот е 266…

20 Jan 2021

Оружјето и пукањето се честа глетка на свадбите во соседството. А освен што се пука во воздух од „среќа“, сватовите…

20 Jan 2021

На денешната вонредна седница, Парламентот на Црна Гора повторно гласаше со мнозинство гласови за изменување и дополнување на Законот за слобода…

20 Jan 2021

Грција започна да издава дигитален сертификат за вакцинација против коронавирусот, а грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис изјави дека тоа е уште…

20 Jan 2021

На утрешната видеоконференција, лидерите на земјите членки на ЕУ ќе разговараат за солидарноста на ЕУ со трети земји кога станува збор за…

19 Jan 2021

Србија ќе и отстапи 8.000 вакцини против Ковид 19 на Македонија, и тоа се првите вакцини од Фајзер кои Македонија ќе ги има за своите граѓани. …

19 Jan 2021

Набавката на вакцини за Западен Балкан ќе биде една од темите на состанокот на лидерите на членките на Европската унија (ЕУ), што ќе се одржи в…

19 Jan 2021

Србија почнува со масовна вакцинација за населението, откако земјата досега набави вкупно 1.054.950 вакцини и има договор за набавка на уште 6…

19 Jan 2021
Србија досега набавила 1.054.950 вакцини и дека има потпишано договор и платила за повеќе од шест милиони дози Вучиќ,…
18 Jan 2021

Алексиќ досега го пријавиле девет ученички.

Мирослав Мика Алексиќ (68), осомничен за сексуално малтретирање на девет ученички во неговта…

18 Jan 2021

Судот му определи притвор на српскиот режисер, сценарист и учител по глума Мирослав Мика Алексиќ кој попладнево беше сослушан пред Вишото јавно…

18 Jan 2021

Харадинај рече дека ќе ги поддржи сите институции кои се во служба на Косово. Тој исто така зборуваше за што ќе се…