Претседателот на Србија Александар Вучиќ на Инстаграм-профилот „buducnostsrbijeav” постави видео на кое се гледа како ја пее песната „Тамо далеко“.

Покрај видеото Вучиќ само напишал: „Тамо далеко“.

Вучиќ и претседателот на Унгарија Виктор Орбан денес присуствуваа на церемонијата за одбележувањето на почетокот на работите од реконструкцијата и модернизацијата на железничката пруга Суботица – Хоргош – државната граница со Унгарија.

Претседателот Вучиќ од таму заминал на еден салаш на северот од Србија, каде и е направено ова видео.